پایان موفقیت آمیز نخستین دوره تربیت مترجم شفاهی واکه

Proin dui sodales imperdiet sit sapien fames
1393-08-29
چهارمین دوره تربیت مترجم شفاهی
آغاز چهارمین دوره تربیت مترجم شفاهی واکه
1400-04-10
Show all

پایان موفقیت آمیز نخستین دوره تربیت مترجم شفاهی واکه

نخستین دوره تربیت مترجم شفاهی

شرکت کنندگان در نخستین دوره تربیت مترجم شفاهی، پایان این دوره را با دریافت گواهی جشن گرفتند. به گزارش واکه، مراسم اعطای گواهی دانش آموختگان، در پایان کارگاه دو روزه ترجمه همزمان به میزبانی موسسه پاکان آگاهی گستر در تهران برگزار شد. در این کارگاه، فراگیران نخستین دوره تربیت مترجم شفاهی از 6 استان کشور حضور داشتند: استان های تهران، البرز، اصفهان، قم، آذربایجان غربی و هرمزگان.

برگزاری این دوره از دی ماه سال 1399 به صورت آنلاین آغاز شد و در سه مرحله مقدماتی، پیاپی و همزمان برگزار شد. کارگاه حضوری دو روزه ترجمه همزمان در واقع 16 ساعت از دوره همزمان بود که به صورت حضوری در تهران برگزار شد. این شیوه برگزاری از نظر طول مدت 6 ماهه و توالی دوره ها در نوع خود در ایران سابقه نداشت و یکی از ویژگی های منحصر به فرد دوره محسوب می شد.

تدوین سرفصل و مواد آموزشی این دوره را دکتر شفیع پور برعهده داشت که پیشتر اقدام به برگزاری دوره های مشابه در سازمان های مختلف نموده بود و خود بیش از 12 سال در حرفه ترجمه شفاهی در داخل و خارج از ایران فعالیت داشته است. دکتر شفیع پور، که دارای تحصیلات مقطع دکتری زبانشناسی است و دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار را نیز در کارنامه خود دارد، حدود 16 سال است که به تدریس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشتغال دارد و صاحب تنها رسانه تخصصی ترجمه شفاهی در قالب وب سایت shafiepoor.ir و پیج های شخصی خود در شبکه های اجتماعی است و وبینارهای رایگانی را برای علاقمندان به این حرفه در سال 99 برگزار نموده است.

این دوره به دلیل طراحی و اجرا در سطح به روزترین دوره های ترجمه شفاهی در دانشگاه های معتبر جهان به همه دوره های مشابه در ایران تفاوت جدی دارد و به هیچ وجه سایر دوره هایی که تا کنون برگزار شده اند از این جهت با این دوره قابل مقایسه نیستند. فراگیران هم با جدیدترین مباحث علمی و نظریه ها، هم با جدیدترین تمرینات تخصصی ترجمه شفاهی و هم با مسائل تجربی این حرفه به طور کامل آشنا می شوند و تجربه خوشایندی را در طول برگزاری دوره سپری می کنند.

واکه برای نخستین بار در ایران آزمون استعدادسنجی کتبی و شفاهی را برای ورود به این دوره طراحی کرده است و تمامی ورودی های این دوره از فیلتر آزمون استعدادسنجی برای ورود به دوره عبور می کنند.

هم اکنون واکه در حال ثبت نام چهارمین دوره ویژه خود در تابستان 1400 است و کسانی که به دلیل اشتغالات خود قادر به گذران دوره 6 ماهه در طول سال نیستند می توانند در تابستن 1400 دوره فشرده 3 ماهه را بگذرانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *