همایش ها و نمایشگاه های بین المللی تهران
1402-04-05
Show all

همایش ها و نمایشگاه های یزد

مترجم همزمان در یزد

استان یزد با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر و مساحتی بیش از هفتاد و شش هزار کیلومتر مربع در قلب جغرافیای کشور ایران، یکی از قطب های اقتصادی ،فرهنگی و علمی کشور قلمداد می شود.
اقلیم گرم و خشک از دیرباز مردم این دیار را به سخت کوشی شهره کرده است. طوالنی ترین قنات و بلندترین بادگیر، خود گویای همت ولی این مردم شریف برای خودکفایی و غلبه بر ناملایمات کویر می باشد. ازین رو شهر یزد با دارا بودن ظرفیت های بی بدیل گردشگری، هم تراز شهرهای شیراز و اصفهان، مثلث طلایی گردشگری ایران را تشکیل داده است و گواه این ادعا ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو در سال 1396 می باشد.
از سوی دیگر تلاش دیرینه این مردم در جهت خودکفایی اقتصادی و توجه ویژه ایشان در جهت ایجاد فرصت های شغلی، استان یزد را به یکی از مهمترین قطب های اقتصادی و صنعتی کشور تبدیل کرده است. هرساله شمار زیادی از هموطنان از سایر استان های کشور جهت بهره مندی از فرصت های شغلی به این استان مهاجرت می کنند، به نحوی که در حال حاضر بیش از ده درصد از جمعیت استان را مهاجرین تشکیل می دهند.) لازم به ذکر است، درج این مطالب به معنای انکار تبعات منفی درصد بالای مهاجرپذیری نمی باشد.
عنوان” دارالعلم” زیبنده دیار خشت و خاطره است، اگر بدانیم که برای 20 سال متوالی این استان رتبه اول پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه ها را از آن خود کرده است. هم اکنون نیز فرزندان پرافتخارش شهر یزد را به قطب خدمات پزشکی و درمانی جنوب کشور تبدیل کرده اند، به نحوی که هفتاد درصد از مراجعان مراکز درمانی یزد غیر بومی هستند و اکثرا از استان های جنوبی ایران (کرمان، هرمزگان و زاهدان) جهت بهرمندی از خدمات ارزنده پزشکی به این استان وارد می شوند.
پرواضح است که افزون براین موارد می توان از افتخارات و ظرفیت های استان یزد سخن گفت، اما دراین مجال و با ذکر این مقدمه مروری داریم بر برخی از مهمترین رویدادها و همایش ها و نمایشگاه هایی که در سال های اخیر ، در زمینه های علمی، گردشگری و صنعتی در استان یزد برگزار شده است که مترجم همزمان واکه در یزد کار ترجمه همزمان آن را انجام داده است:

همایش ملی یزد میراث جهانی:
این همایش با رویکرد مدیریت توریسم و گردشگری از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در اسفند ماه سال 1396 برگزار شد. هدف اصلی این همایش توجه بیشتر به بافت تاریخی شهر یزد، ایجاد زیر ساخت ها، رونق گردشگری و حمایت از ایده های مطرح شده برای اجرایی کردن آنها عنوان شده است.

اولین همایش ملی گردشگری: مدیریت فرصت ها و جاذبه ها:
این همایش با تاکید بر تاثیر گردشگری بر شکوفایی اقتصادی از سوی دانشگاه پیام نور یزد در بهمن ماه سال 1395 برگزار شد. از اهداف این همایش تبادل جدیدترین دستاوردهای علمی و تجارب کاربردی در زمینه گردشگری با تاکید بر مدیریت فرصت ها و جاذبهها بوده است.

هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری:
این کنوانسیون که رویدادی دوساالنه می باشد، بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان می باشد . ایران در سال 2017 با شعار “مردمانی مهربان با آغوش باز، فرهنگی کهن و پر رمز و راز” افتخار میزبانی این رویداد جهانی را داشت، که استان یزد نیز از میزبانان 320 راهنمای گردشگری از 46 ملیت مختلف بود.

هفتمین نمایشگاه صنعت، معدن، فولاد:
این نمایشگاه در مهرماه 1401 با حضور فعاالن حوزه معدن و فوالد کشور، در بخش های معدن، متالورژی، فولاد و ماشین آالت وابسته، از استان های مختلفی چون تهران، اصفهان ، آذربایجان شرقی و یزد در شهرک نمایشگاه های بین المللی استان یزد برگزار شد.

چهارمین کنفرانس مدیریت صنعتی:
این کنفرانس با تاکید بر شکل گیری مثلث توسعه ” دانشگاه/ دولت/ صنعت” در اردیبهشت ماه سال 1398 در دانشگاه یزد برگزار شد.

پانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع:
این رویداد با همکاری دانشگاه یزد و انجمن مهندسی صنایع ایران با هدف تبادل دانش، مفاهیم، روش ها و روندهای نوین مهندسی صنایع در سراسر کشور، در بهمن ماه سال 1397 در دانشگاه یزد برگزار شد.

دهمین کنگره طب تولید مثل:
این کنگره با هدف مبادله تازه ترین پژوهش ها و دست آوردهای علمی و تخصصی برای فرزندآوری زوجهای نابارور و حمایت های مالی و معنوی از آنها، گسترش علوم و تجارب جدید در زمینه درمان ناباروری هرساله در شهر یزد برگزار میشود. دهمین دوره این رویداد به همراه جشنواره دانشجویی طب تولید مثل و پنجمین کنگره ژنتیک تولید مثل اردیبهشت ماه سال 1402 به میزبانی پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزار خواهد شد.

کنفرانس بین المللی ژنتیک و ژنومیکس انسانی:
این کنفرانس آذر ماه سال 1400 به همت گروه زیست شناسی دانشگاه یزد و با همکاری انجمن ژنتیک ایران با مشارکت دانشگاههای آلگاروی پرتغال و سچینوف روسیه ، در دانشگاه یزد برگزار شد. هدف این رویداد گردهم آوردن دانشمندان برجسته دانشگاهی، پژوهشگران و دانشجویان داخل و خارج از کشور برای تبادل و به اشتراک گذاشتن تجربیات و نتایج تحقیقات خود در تمام جنبه های ژنتیک و ژنومیک انسانی بوده است.

بیست و دومین همایش سالانه پزشکی هسته ای ایران:
این همایش توسط انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، با هدف بررسی کاربرد پزشکی هسته ای در تشخیص کلینیکی و درمان ، تشخیص و ارزیابی بیماری های قلبی و تشخیص و ارزیابی سرطان ها، آذرماه سال 1397 در محل بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار شد.

مژگان یوسفی
مژگان یوسفی هستم؛ اهل یزد؛ در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مطالعات منطقه ای دانشگاه یزد هستم و مدرس زبان انگلیسی در هلدینگ آموزشی زمان می باشم. دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و آموزش زبان انگلیسی را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده ام. از سال ۱۳۸۷ راهنمای گردشگری می باشم و عضو کارگروه گردشگری بنیاد جهانی انرژی هستم. در سال جاری دوره ی حرفه ای تربیت مترجم شفاهی را در موسسه واکه گذرانده ام و امید دارم با توجه به تجربیاتم در زمینه زبان انگلیسی بتوانم فعالیت خود را در زمینه ترجمه شفاهی با موفقیت ادامه بدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *