مبانی عصب شناختی ترجمه همزمان
وبینار مبانی عصب شناختی ترجمه همزمان

علم اعصاب به مطالعه علمی سیستم عصبی (سیستم عصبی مرکزی و محیطی)، فیزیولوژی و عملکرد آن و همچنین اختلالات مرتبط با آن اشاره دارد و به عنوان یک حوزه چند رشته ای در نظر گرفته می شود که ترکیبی از فیزیولوژی، آناتومی، زیست شناسی مولکولی، روانشناسی، فیزیک، علوم کامپیوتر، شیمی، پزشکی (به ویژه تصویربرداری عصبی، مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب) و زبان شناسی (به ویژه زبان شناسی عصبی) برای درک اصول اولیه و همچنین ویژگی های نوظهور نورون ها است.


سیستم عصبی به سیستم عصبی مرکزی و سیستم عصبی محیطی تقسیم می شود. سیستم عصبی مرکزی (CNS) شامل مغز و طناب نخاعی است در حالی که سیستم عصبی محیطی (PNS) بخشی از سیستم عصبی است که در خارج از مغز و نخاع قرار دارد و نقش حیاتی در ارسال اطلاعات از قسمت‌های مختلف بدن دارد. مغز و همچنین اجرای دستورات از مغز به تمام اندام ها. شایان ذکر است دریافت، پردازش و پاسخگویی به اطلاعات حسی از وظایف اصلی سیستم عصبی مرکزی است.

درباره وبینار
این وبینار با عنوان «مبانی عصب شناختی ترجمه همزمان» در تاریخ 13 ژوئن 2024 ساعت 16:00 CET برگزار می شود و یکی از تخصصی ترین وبینارهایی است که در حوزه علوم اعصاب و ترجمه شفاهی (به ویژه حالت همزمان) برگزار می شود. موضوعات اصلی مورد بررسی و بحث در این رویداد شامل ماهیت ترجمه همزمان و مبانی عصب شناختی آن است. این رویداد آنلاین از طریق پلتفرم زوم برگزار خواهد شد و مدت زمان آن  90 دقیقه خواهد بود و حضور در آن، با ظرفیت محدود، برای تمام مترجمان از سراسر جهان آزاد است. علاوه بر این، یک جلسه پرسش و پاسخ در پایان وبینار برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند سوالات خود را در این زمینه مطرح کنند. این رویداد به زبان انگلیسی برگزار می شود و نیاز به ثبت نام قبلی از طریق فرم پایین صفحه دارد.

وبینار مبانی عصب شناختی ترجمه همزمان گلستانی

پروفسور نارلی گلستانی

پروفسور نارلی گلستانی دانشیار دانشگاه وین و دانشگاه ژنو است. او سرپرست آزمایشگاه مغز و زبان در دانشگاه‌های وین (اتریش) و ژنو (سوئیس) است. علاوه بر این، او تحقیقات علوم اعصاب شناختی را با هدف درک بهتر پایه های عملکردی و ساختاری مغز رمزگذاری شنوایی، گفتار و زبان، و یادگیری زبان و چند زبانگی انجام داده است. وی همچنین در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس کرده است. و دوره های مقطع دکتری با موضوعاتی از جمله آمار، علوم اعصاب شناختی، روش های تصویربرداری مغز، علوم اعصاب شنوایی، زیست شناسی عصبی زبان و شکل پذیری مغز، به زبان های انگلیسی و فرانسوی برگزار نموده است.

نارلی گلستانی

ثبت نام در وبينار