دوره آموزشی اقتصاد خرد با رویکرد ترجمه شفاهی

تسلط بر محتوای موضوع ترجمه شفاهی و نیز آشنایی با معادل های فنی در یکی از دغدغه های همیشگی مترجمان شفاهی و کارفرمایان بوده است، به نحوی که گاهی مترجمان ترجیح می دهند پروژه های ترجمه شفاهی در حوزه های تخصصی را نپذیرند و کارفرمایان نیز ترجیح می دهند از مترجمانی بهره ببرند. چنین مترجمانی عموما آشنایی با مهارتهای ترجمه شفاهی ندارند.

بهینه ترین راه حل این مساله تربیت مترجمانی است که هم در زمینه ترجمه شفاهی آموزش دیده باشند و هم به موضوع مورد ترجمه تسلط لازم و کافی داشته باشند.

برای تربیت چنین مترجمانی، پس از برگزاری چندین دوره تربیت مترجم شفاهی در موسسه واکه، بر آن شدیم دوره های تکمیلی جهت آشنایی مترجمان با موضوعات تخصصی را نیز آغاز کنیم.

در میان موضوعات رایج در حوزه دریافت خدمات ترجمه شفاهی، موضوع کسب و کار در صدر قرار دارد. زیرموضوعاتی همچون بازاریابی، برندینگ و فروش در این حوزه قرار می گیرند؛ این امر را نیز در نظر بگیرید که بسیاری از رویدادهای سیاسی و اجتماعی نیز آمیخته با موضوع اقتصاد است. از این رو، آشنایی با مباحث و ترمینولوژی ویژه اقتصاد خرد از ملزومات آشنایی با زمینه های کسب و کار، سیاست و مسائل اجتماعی است و مترجمی را را نمی توان تصور نمود که مسلط به مسائل اولیه اقتصاد خرد نباشد.

دوره آموزشی اقتصاد خرد با رویکرد ترجمه شفاهی
دوره اقتصاد خرد واکه با جزئیات زیر برگزار می شود:
  • تعداد جلسات: 12 جلسه
  • طول هر جلسه: 90 تا 120 دقیقه
  • روزهای برگزاری: چهارشنبه و پنج شنبه
  • تاریخ شروع: چهارشنبه 12 بهمن 1401
  • تاریخ پایان: پنج شنبه 18 اسفند 1401
  • شهریه دوره: 420.000 تومان
  • شیوه برگزاری: آنلاین
  • گواهی: ندارد
محتوای هر جلسه:

آموزش یک مبحث اصلی اقتصاد خرد با سرفصل مقطع کارشناسی دانشگاه یورک کانادا و سپس تمرین ترجمه شفاهی (پیاپی و همزمان) توسط استاد و شرکت کنندگان

پلتفرم برگزاری دوره:

حداقل سه روز پیش از شروع دوره به شرکت کنندگان اعلام خواهد شد

منبع آموزشی

دوره آموزشی اقتصاد خرد با رویکرد ترجمه شفاهی

ویراست دوم کتاب Microeconomics for Life: Smart Choices for You که در سال 2015 منتشر شده و توسط Avi J. Cohen به نگارش درآمده است، منبع اصلی این دوره محسوب می شود و به طور کامل در این دوره پوشش داده خواهد شد.

دکتر شفیع پور
دکتر شفیع پور

دانش آموخته دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

مدرس دوره های مدیریت کسب و کار و مشاور شرکت ها و استارتاپها

مترجم کتاب مدیریت کسب و کار بین المللی و بازاریابی بین المللی